Winona Middle School 4th Quarter Honor Roll 2021-22

WMS Honor Roll

5th Grade 

AA Honor Roll: Evan Galewski, Wyatt Hazelton, Clara Heinrichs, Lauren Heltemes, Trigg Lecy, Glady Miner

A Honor Roll: Ryan Allington, Tessa Baertsch, Noah Blahnik, Harper Cynor, Calvin Dahlke, Tatum Engel, Edison Erdmanczyk, David Helgeson, Bella Kerley, Meredith Micalone, Hazel Mihm, Sophia O'Hara, Micah Raadt, Kinslie Schroeder, Evelyn Seidel, Brynn Wenzel

B Honor Roll: Lars Austad, Andrew Bartelson, Brylee Bearfield, Edward Bell, Bella Beyerstedt, Alyvia Blass, Abigail Bohme, Madisyn Bolduan, Dakotah Brevig, Anthony Burbach, Owen Canar, Kassidy Carpenter, Jackson Ciszak, Kyle Clayborn, Jason Dang, Emily Doerr, Isabella DuBois-Will, Taylor Ellefson, Serenity Elliott, Cody Eppens, Sabela Fernandez-Greene, Zafina Finnerud, Heidi Geldernick, Adrien Gomez Angeles, Graciella Gonzalez, Lauren Hammer, Logan Hang, Julian Jolly, Makayla Jones, Ethen Kalmes, Malachi Kelly, Lyla Kirkeby, Gabrielle Kohner, Jakob Komperud, Honnahlee Korner, Cohen Kortsan, Ayvin Kosidowski-Jaskola, Ella Lange, Diane Lopez-Martinez, Nola Lundgren, Marguerite Lungerhausen, Morgan Maine, Eva Matousek, Lilith Moore, Adrian Olcott, Aiden Owens, Casten Palmer, Parker Pericak, Emma Pesava, Axton Peters, Jaelen Pierce, Alexander Prussing, Lily Rebarchek, Logan Robison, Abigail Rutherford, Wilt Schul, Anthony Schultz, Isaac Sheridan, Matthew Shields, Cullen Sim, Gracelyn Simineo, Brynley Srock, Jakob Stafford, Nolan Stark, Mason Stockhausen, James Tentis, Lacey Ulbrich, Johanna Villarreal Chavez, Samuel Walters, Shelby Weaver, Charles Weyl, Damajae Winn, Kiana Zahrte.

6th Grade

AA Honor Roll: Emma Bergler, Ava Ellinghysen, Lydia Flesch, Kirsten Hillery, Harrison Kelley, Alaina Malin, Autumn Merchlewitz, Clayton Mlynczak, Jonah Scoville, Colton Smith, Kaia Van Tol

A Honor Roll: Waylon Bernaix, Lincoln Bilderback, Sergio Carrion Lopez, Ellanora Denis, Logan Gappa, Allison Gatz, Ariana Gaul, Sophia Gricius, Lauren Indra, Kyle Keller, Harper Klug, Brandon Knower, Abigail LaRue, Jackson Leger, Robert MacLennan, Maya Martinez, Caitlin Mikkelsen, Angie Nguyen, Jaden Niemi, Jackson Posey-Heyer, Beatrice Sanders, Samuel Smith, Emmet St George, Lily Stratton, Brayden Tremain, Conner Zimmerman

B Honor Roll: Nolan Ammann, Carson Annis, Serenity Annis, Ayvah Banicki, Natayvien Benter-Lewis, Anna Board, Riley Brown, Jace Bruley, Gideon Burks, Celia Buxengard, Olivia Chesher, Azure Davis Ripley, Magdalene Deiss, Madison Denzer, Ivy Dvorak, Manuel Fajardo, Christian Felsch, Carson Gebhardt, Kaylon Handley, Aleah Hanrehan, Trinity Hareldson, Josie Harvey, Jada Henderson, Sophia Hill, Iysis Irons, Austin Johnson, Eumarion Johnson, Isaac Kong, Angelina Lampo, Ella Larson, Jacob Looman, Mackenzie Mathot, Brett McElroy, Lily Meyer, Erin Miller, Skylar Nelton, Easton Nissalke, Veronica O'Shea, Cole Ohm, Landon Poswiatowsky, Asher Putz, Brihani Ramirez Aranda, Giovanni Ramirez, Yarielis Ramos Matos, Kael Sandmeyer, Andres Saucedo Rodriguez, Averie Schams, Dylan Schossow, Maya Schultz, Ryan Scott, Brianna Self, Analise Steinfeldt, Brayden Styba, George Sundquist, Preston Van Beek, Allison Weber, Maria Wickus, Landon Widell

7th Grade 

AA Honor Roll: Benjamin Allington, Teagen Berzinski, Keira Bratland, Gavin Clemons, Elias Fernandez-Greene, Elsa Heinrichs, Cole Hoffman, Jazmyn Prolo, Reagan Quinn, Joseph Sheridan, Lila Topness

A Honor Roll: Savannah Berg, Willa Bergler, Anna Bricco, Simon Dang, Roman Dingfelder, Connor Fremstad, Claire Gilmer, Alexis Graves, Ivy Hansen, Zoe Johannes, Julian Kohner, Radek Lenz, Colby Mlynczak, Ada Morse, Marina Narvaez, Marley Paulson, Bhavya Rami, Delanee Rasmussen, Cordel Ruppert, Kali Thompson, Ella Urbick, Chloey Vang

B Honor Roll: Mason Bates, Patrick Baumgart, Alivia Bell, Olivia Board, Erin Burke, Addison Burns, Jose Carrion Lopez, Gavin Charles, Shyla Cole, Jonathan Cruz Gomez, Madeline Davis, Owen Ellinghuysen, William Fluharty, Maxwell Fratzke, Braeden Gammell, Jaycob Garfield, Anna Gerson, Delainee Gilligan, Jackson Gondola, Eric Gustafson, Jordan Handley, Annie Hang, Mary Hang, Jolee Hemker, Paden Holtan, Ian Horeck, Baylin Howell, Madisyn Howell, Reed Jacobsen, Brennan Jonsgaard, Kaisey Kerley, Makayla Knopick, Maggie Koehler, Macoy Kohner, Jasen Kosidowski-Jaskola, Elsa Kouba, Tyler Kronebusch, Logan Larsen, Brittney Lee, Isabella Lehnertz, Alanys Lemke, Sheldon Long, Kael Lorenz, Brady Lundgren, Matthew MacAskill, Maximus May, Marquice McAbee, Chloe McQuinn, Kita Merchlewitz, Calvin Mikkelsen, Jaxen Millen, Masen Millen, Jaida Mitchell, Finn Momsen, Ahniya Morgan, Jasmin Mosher, Genevieve O'Shea, Cameron Orlikowski, Maeley Palmer, Makenna Podjaski, Autumn Polus, James Ramsey, Addison Rinn, Ryker Schell, Brynn Schossow, Colin Serwa, Natalya Stone, Ethan Stuckey, Liam Stussy, Tyler Sylvester, Cua Vang, Nathan Vang, Xia Vue, Oliver Wells, Brayden Wenzel

8th Grade

AA Honor Roll: Savannah Bell, Amanda Chesher, Connor Ellinghysen, Ava Henderson, Claire Lynch, Ashlee Miller, Calla Pike, Salome Tolvaisas, Justin Woyczik

A Honor Roll: Spencer Andring, Emily Benke, Emilee Bolduan, Ruth Civettini, Samuel Clapero, Levi Denisen, Aiden Foegen, Avery Foss, Korbin Frie, Madilyn Gibbs, Elizabeth Girtler, Kathryn Girtler, Riley Grinsteinner, Andrew Heltemes, Lucas Heltemes, Kiara Irias Talavera, Mitchell Jones, Piper Jones, Leah Kalscheuer, America Lopez, Caiden Mathot, Aubrie Musta, Parker O'Hara, Jadon Pizarro, Kiley Pollock, Carson Prodzinski, Aiden Quandt, Naidy Ramirez Aranda, Bella Reeck, Avani Roka, Maxwell Rumpca, Lucy Sanders, Phillippa Serleth, Rachel Spartz, Lillian Stevens, Abby Stratton, Miranda Thill, Zayah Wobig, Meiyoko Xiong, Jacob Yender

B Honor Roll: Morgan Bedor, Skylar Bennerotte, Ashley Brommerich, Evangeline Brooks, Alliana Brown, Marshall Buerck, Tatum Bunke, Macie Cady, Bruce Calteaux, Kenneth Clayborn, Dallas Clegg, Gabriella Danfield, Aubrey Ebertowski, Quilon Erdmanczyk, Parker Fassbender, Devin Filzen, Alyster Fox, Carlos Gonzalez, Damian Gonzalez-Guerrero, Adelyn Graham, Jamya Harvey, Jolie Hill, Brandt Hogenson, Kenley Jacobs, Alexis Jorgensen, Deacon Kelner, Brianna Klawiter, Kylie Klawiter, Kayla Kolstad, Rylan Marish, Samuel Matousek, Ruby McCormick, Chase Meadows, August Menton, Peter Miller, Matthew Motz, Josie Palmer, Emerson Papenfuss, Alexis Peterson, Jaxon Pizarro, Ethan Pruka, Lillian Sabotta, Andreya Sauers, Drake Schossow, Lani Schul, Jaydan Schultz, Quincy Shelton, Devin Shields, Ashton Stafford, Ada Stangl, Violet Streater, Landon Timm, Autumn Wadewitz, Nina Wagner, Lily Walters, Brady Wardwell, Jacob Woidyla, Joshua Woidyla, Aryana Wyman, Ryan Yender