Winona Middle School 1st Quarter Honor Roll 2021-22

WMS Honor Roll


AA HONOR ROLL

8th grade: Emily Benke, Connor Ellinghysen, Ava Henderson, Claire Lynch, Salome Tolvaisas, Justin Woyczik.

7th grade: Willa Bergler, Gavin Clemons, Elsa Heinrichs, Reagan Quinn.

6th grade: Ellanora Denis, Ava Ellinghysen, Lydia Flesch, Logan Gappa, Kirsten Hillery, Lauren Indra, Kyle Keller, Autumn Merchlewitz, Jonah Scoville, Colton Smith, Kaia Van Tol.

5th grade: Evan Galewski, Clara Heinrichs, Lauren Heltemes, Trigg Lecy, Morgan Maine, Hazel Mihm.

A HONOR ROLL

8th grade: Owen Allred, Spencer Andring, Savannah Bell, Skylar Bennerotte, Ruth Civetini, Samuel Clapero, Levin Denisen, Avery Foss, Alyster Fox, Madilyn Gibbs, Adelyn Graham, Riley Grinsteinner, Lucas Heltemes, Brandt Hogenson, Piper Jones, Alexis Jorgensen, Leah Kalscheuer, Caiden Mathot, Julia Millen, Ashlee Miller, Aubrie Musta, Parker O’Hara, Emerson Papenfuss, Alexis Peterson, Calla Pike, Kiley Pollock, Naidy Ramirez Aranda, Avani Roka, Maxwell Rumpca, Drake Schossow, Phillippa Serleth, Rachel Spartz, Abby Stratton, Miranda Thill, Lily Walters, Zayah Wobig, Jacob Woidyla, Ryan Yender.

7th grade: Benjamin Allington, Autumn Beckwith Wallace, Savannah Berg, Teagen Berzinski, Keira Bratland, Anna Bricco, Addison Burns, Shyla Cole, Simon Dang, Roman Dingfelder, Elias Ferandez-Greene, Connor Fremstad, Claire Gilmer, Alexis Graves, Reed Jacobsen, Julian Kohner, Logan Larsen, Brittney Lee, Radek Lenz, Calvin Mikkelsen, Colby Mlynczak, Ada Morse, Marina Narvaez, Genevieve O’Shea, Soham Patil, Marley Paulson, Delanee Rasmussen, Kali Thompson, Lila Topness.

6th grade: Emma Bergler, Waylon Bernaix, Lincoln Bilderback, Riley Brown, Sergio Carrion Lopez, Magdalene Deiss, Allison Gatz, Sophia Gricius, Aleah Hanrehan, Austin Johnson, Harrison Kelley, Harper Klug, Brandon Knower, Angelina Lampo, Abigail LaRue, Jackson Leger, Alaina Malin, Maya Martinez, Kellan Marty, Mackenzie Mathot, Caitlin Mikkelsen, Clayton Mlynczak, Angie Nguyen, Cole Ohm, Beatrice Sanders, Maya Schultz, Samuel Smith, Emmet St George, Brayden Tremain, Preston Van Beek, Allison Weber, Conner Zimmerman.

5th grade: Ryan Allington, Lars Austad, Tessa Baertsch, Andrew Bartelson, Noah Blahnik, Anthony Burbach, Harper Cynor, Calvin Dahlke, Tatum Engel, Edison Erdmanczyk, Sabela Fernandez-Greene, Lauren Hammer, Bella Kerley, Alistair Mayer, Meredith Micalone, Sophia O’Hara, Micah Raadt, Gracelyn Simineo, Brynn Wenzel, Charles Weyl, Kiana Zahrte.

B HONOR ROLL

8th grade: Haider AlGhafilee, Morgan Bedor, Emilee Bolduan, Nolan Brochardt, Ashley Brommerich, Evangeline Brooks, Haydn Brown, Marshall Buerck, Tatum Bunke, Macie Cady, Bruce Calteaux, Dallas Clegg, Gabriella Danfield, Aubrey Ebertowski, Quilon Erdmanczyk, Korbin Frie, Elizabeth Girtler, Kathryn Girtler, Anilise Helgeson, Andrew Heltemes, Shawn Hicks, Jolie Hill, Mason Johnson, Mitchell Jones, Deacon Kelner, Kayla Kolstad, America Lopez, Tucker Mandelkow, Rylan Marish, Samuel Matousek, Ruby McCormick, August Menton, Peter Miller, Matthew Motz, Morgan Mulyck, Elijah Nelson, Josie Palmer, Jadon Pizarro, Jaxon Pizarro, Carson Prodzinski, Ethan Pruka, Gabriella Putz, Aiden Quandt, Bella Reeck, Raena Rudnik, Lillian Sabotta, Lucy Sanders, Andreya Sauers, Lani Schul, Devin Shields, Elina Skranka, Bennett Smeby, Ashton Stafford, Ada Stangl, Lillian Stevens, Cyrus Theis, Landon Timm, Autumn Wadewitz, Nina Wagner, Brady Wardwell, Seth Watkins, Joshua Woidyla, Meiyoko Xiong, Jacob Yender.

7th grade:

Ashiiyah Alexander, Mason Bates, Lyla Baumgart, Patrick Baumgart, Alivia Bell, Olivia Board, Kedrick Boucek, Erin Burke, Michael Burke, Jose Carrion Lopez, Gavin Charles, Madeline Davis, Anelis De Anda Mendoza, Owen Ellinghuysen, William Fluharty, Maxwell Fratzke, Beckham Garcia, Jaycob Garfield, Anna Gerson, Jackson Gondola, Eric Gustafson, Jordan Handley, Annie Hang, Jolee Hemker, Paden Holtan, Helen Hoover, Ian Horeck, Baylin Howell, Madisyn Howell, Zoe Johannes, Brennan Jonsgaard, Kaisey Kerley, Makayla Knopick, Jasen Kosidowski-Jaskola, Tyler Kronebusch, Isabella Lehnertz, Alanys Lemke, Sheldon Long, Kael Lorenz, Brady Lundgren, Matthew MacAskill, Aria Marsolek, Shecid Martinez Bautista, Maximus May, Marquice McAbee, Breanna McElmury, Chloe McQuinn, Kita Merchlewitz, Kayden Milene, Jaxen Millen, Maden Millen, Jaida Mitchell, Finn Momsen, Ahniya Morgan, Jasmin Mosher, Cameron Orlikowski, Maiely Palmer, Cadence Paulson, Makenna Podjaski, Andres Ramirez, Nova Richardson, Ryen Rodgers, Adiana Rumpca-Veronese, Cordel Ruppert, Brynn Schossow, Dezireah Sedlmayr, Colin Serwa, Joseph Sheridan, Natalya Stone, Liam Stussy, Lars Thompson, Ella Urbick, Nathan Vang, Jessenia Viveros, Xia Vue, Oliver Wells, Brayden Wenzel, J’son Wenzel, La Jayla Yarbrough, Lilyanne Zeller, Caleb Ziemer.

6th grade: Nolan Ammann, Serenity Annis, Ayvah Banicki, Natayvien Benter-Lewis, Jayla Blackmond, Jace Bruley, Celia Buxengard, Aubriella Casey, Olivia Chesher, Jonathan De Anda Mendoza, Madison Denzer, Jeremiah Dixon, Morgan Dyrdal, Manuel Fajardo, Christian Felsch, Ariana Gaul, Kaylon Handley, Trinity Hareldson, Josie Harvey, Jada Henderson, Sophia Hill, Mayson Holzem-Anderson, Jonathan Jones, Miracle Jones, Mallory Joslyn, Joshua Knutson, Isaac Kong, Ella Larson, Charles Lazetera, Jacob Looman, Robert MacLennan, Brett McElroy, Diana Mendez, Lily Meyer, Erin Miller, Easton Nissalke, Veronica O’Shea, Hayden Papenfuss, Collin Peterson, Jackson Posey-Heyer, Asher Putz, Brihani Ramirez Aranda, Giovanni Ramirez, Yarielis Ramos Matos, Jacob Riedemann, Kael Sandmeyer, Averie Schams, Rebecca Schneider, Dylan Schossow, Jayden Schossow, Ryan Scott, Analise Steinfeldt, Naveah Steinfeldt, Lily Stratton, Brayden Styba, Grace Urbick, Maria Wickus, Landon Widell.

5th grade: Alhussein AlGhafilee, Edward Bell, Nathan Belter, Bella Beyerstedt, Alea Birth, Torrin Black, Madisyn Bolduan, Marisa Borland, Dakotah Brevig, Elizabeth Brommerich, Owen Canar, Kassidy Carpenter, Jackson Ciszak, Kyle Clayborn, Jason Dang, Emily Doerr, Isabella Dubois-Will, Taylor Ellefson, Serenity Elliott, Heidi Geldernick, Adrien GomezAngeles, Graciella Gonzalez, Kayden Guerrero, Noah Gustafson, Logan Hang, David Helgeson, James Hoover, Ashton Ingersoll, Julian Jolly, Ethen Kalmes, Malachi Kelly, Grabrielle Kohner, Honnahlee Korner, Cohen Kortsan, Ayvin Kosidowski-Jaskola, Ella Lange, Diane Lopez-Martinez, Nola Lundgren, Marguerite Lungerhausen, Sophia Martin, Eva Matousek, Lilith Moore, Casten Palmer, Parker Pericak, Emma Pesava, Axton Peters, Nero Peterson, Lyle Porter-Davis, Alexander Prussing, Ava Randall, Lily Rebarchek, Brogan Reps, Kinslie Schroeder, Wilt Schul, Anthony Schultz, Evelyn Seidel, Isaac Sheridan, Ava Sieracki, Cullen Sim, Brynley Srock, Jakob Stafford, Nolan Stark, Mason Stockhausen, James Tentis, Lacey Ulbrich, Joseph Vang, Johanna Villarreal Chavez, Samuel Walters, Shelby Weaver, Kadyn Welker, Damajae Winn.