Winona Middle School 4th Quarter Honor Roll 2020-21

WMS Honor Roll


AA HONOR ROLL

8th grade: Mya Brand, Alicia Dionysius, Anna Gilmer, Ruby Kiesel, Jose Ramos Matos.

7th grade: Connor Ellinghysen, Lucas Heltemes, Ava Henderson, Caiden Mathot, Parker O’Hara, Calla Pike, Avani Roka, Phillippa Serleth, Rachel Spartz, Salome Tolvaisas, Justin Woyczik.

6th grade: Savannah Berg, Willa Bergler, Keira Bratland, Gavin Clemons, Elsa Heinrichs, Julian Kohner, Joseph Sheridan, Liam Stussy, Lila Topness.

5th grade: Ava Ellinghysen, Lydia Flesch, Logan Gappa, Sophia Gricius, Kyle Keller, Jackson Leger, Clayton Mlynczak, Jonah Scoville, Colton Smith, Samuel Smith.

A HONOR ROLL

8th grade: Brady Benedict, Tanner Benson, Tyler Bergler, Olivia Berhow, Debra Bernaix, Adriana Brenengen, Matthew Bricco, Andrea Chamblis, Brooke Cherny, Clayton Cottrell, Jillian Fitzgerald, Savannah Gabel, Cheyenne Goettelman, Gracyn Hamernik, Cameron Hancock, Malia Indra, Gavin Johnson, Addam Jones, Velaina Kiesel, Adelyn Knudson, Madison Kukowski, Jacob Larsen, Lenora Leger, Sawyer Lepsch, Emma Mandelkow, Karissa Merchlewitz, Aiden Nation, Davien Potter, Hope Quinn, Lucas Robison, Savannah Sadler, Makenna Schroeder, Jacob Sheridan, Joshua Sheridan, Brianna Styba, Alexxis Sullivan, John Tentis, Makayla  Tesmer, Morgan Tye, Donell Wilson, Benjamin Wisniewski.

7th grade: Spencer Andring, Savannah Bell, Emily Benke, Skylar Bennerotte, Levi Denisen, Korbin Frie, Madilyn Gibbs, Riley Grinsteinner, Andrew Heltemes, Alexis Jorgensen, Kayla Kolstad, Claire Lynch, Aubrie Musta, Carter Niemeyer, Jaxon Pizarro, Kiley Pollock, Quinn Potter, Carson Prodzinski, Aiden Quandt, Naidy Ramirez Aranda, Bella Reeck, Maxwell Rumpca, Logen Stark, Abby Stratton, Jacob Yender, Ryan Yender.

6th grade: Benjamin Allington, Mason Bates, Anna Bricco, Addison Burns, Gavin Charles, Simon Dang, Roman Dingfelder, Elias Fernandez-Greene, Connor Fremstad, Claire Gilmer, Alexis Graves, Madisyn Howell, Zoe Johannes, Logan Larsen, Calvin Mikkelsen, Colby Mlynczak, Finn Momsen, Ada Morse, Jasmin Mosher, Marina Narvaez, Marley Paulson, Ryen Rodgers, Natalya Stone, Kali Thompson, Ella Urbick, Jessenia Viveros, Brayden Wenzel.

5th grade: Lincoln Bilderback, Magdalene Deiss, Ellanora Denis, Allison Gatz, Kirsten Hillery, Lauren Indra, Austin Johnson, Brandon Knower, Charles Lazetera, Maya Martiniez, Diana Mendez, Autumn Merchlewitz, Angie Nguyen, Jackson Posey-Heyer, Beatrice Sanders, Maya Schultz, Lily Stratton, Brayden Tremain, Preston Van Beek, Kaia Van Tol, Allison Weber, Conner Zimmerman.

B HONOR ROLL

8th grade: Alexis Bebout, Elliot Bennick, Faith Bone, Camden Bruss-Hoarn, Mary Burke, Molly Cassellius, Logan Christensen, Harley Dais, Ava Dalenberg, Aidan Doering, Alexia Ebertowski, Owen Elleftson, Gladys Fellman, Chloe Fratzke, Isabel Galewski, Ashton Glaze, Evelyn Gondola, Maiya Gorka, Jonah Hernstine, Zoe Hill, Benjamin Johannes, Kasja Kovala, Colin Krage, Boden Larsen, Cheron Lemon, Gavin Matejka, Collin Mercier, Caleb Meyer, Landon Mohan, Carson Morken, Faith Myers, Reese Nissalke, Elijah Nonnan, Tyler Paulson, Savannah Peterson, Aven Prodzinski, Allison Quimby, Adrianna Rinn, Miguel Sanchez, David Saucedo Rodriguez, Wyatt Schellhas, Ella Schultz, Abeyon Smith, Payton Steffes, Lauren Steinfeldt, Blake Styba, Will Thompson, Khaeg Vang, Sandra Villanueva, Jocelyne Viveros, Sai Xiong, Seng Xiong.

7th grade: Haider AlGhafilee, Morgan Bedor, Evangeline Brooks, Haydn Brown, Marshall Buerck, Tatum Bunke, Macie Cady, Bruce Calteaux, Dallas Clegg, Devin Filzen, Avery Foss, Alyster Fox, Adelyn Graham, Anilise Helgeson, Shawn Hicks, Jolie Hill, Brandt Hogenson, Mitchell Jones, Piper Jones, Leah Kalscheuer, Deacon Kelner, Noah Kiese, Jacob Lange, Braelyn Lano, Ahlexa Larson, Rylan Marish, August Menton, Julia Millen, Peter Miller, Matthew Motz, Elijah Nelson, Rodrigo Ortiz, Emerson Papenfuss, Jadon Pizarro, Lillian Sabotta, Andreya Sauers, Drake Schossow, Lani Schul, Anastasia Shulz, Devin Shields, Ada Stangl, Lillian Stevens, Violet Streater, Miranda Thill, Tori Thompson, Landon Timm, Jocelyn Villarreal Chavez, Autumn Wadewitz, Nina Wagner, Seth Watkins, Zayah Wobig, Meiyoko Xiong. 

6th grade: Lyla Baumgart, Patrick Baumgart, Alivia Bell, Kedrick Boucek, Erin Burke, Madeline Davis, Anelis De Anda Mendoza, Owen Ellinghuysen, William Fluharty, Maxwell Fratzke, Anna Gerson, Jackson Gondola, Jordan Handley, Jolee Hemker, Cael Hoarn, Paden Holtan, Baylin Howell, Aria Ingalls, Reed Jacobsen, Brennan Jonsgaard, Kaisey Kerley, Landon Klonecki, Carter Kochen, Maggie Koehler, Elsa Kouba, Tyler Kronebusch, Isabella Lehnertz, Alanys Lemke, Xzayvious Lillard, Matthew MacAskill, Maverick Manning, Shecid Martinez Bautista, Marquice McAbee, Kita Merchlewitz, Jaxen Millen, Masen Millen, Ahniya Morgan, Cameron Orlikowski, Maeley Palmer, Soham Patil, Makenna Podjaski, Adriana Rumpca-Veronese, Cordel Ruppert, Ryker Schell, Starker Sershen, Colin Serwa, Lars Thompson, Nathan Vang, Allie Voelker, Oliver Wells.

5th grade: Nolan Ammann, Carson Annis, Serenity Annis Ayvah Banicki, Natayvien Benter-Lewis, Waylon Bernaix, Jayla Blackmond, Anna Board, Riley Brown, Jace Bruley, RaNieha Bush, Olivia Chesher, Kevin Clayborn, Cambria Czerwinski, Veronica Diotalevi, Jeremiah Dixon, Morgan Dyrdal, Ariana Gaul, Kaylon Handley, Aleah Hanrehan, Sophia Hill, Iysis Irons, Jonathan Jones, Bella Jore, Mallory Joslyn, Harrison Kelley, Aidan Kimmerle-Lesser, Harper Klug, Isaac Kong, Abigail LaRue, Jacob Looman, Robert MacLennan, Kellan Marty, Mackenzie Mathot, Brett McElroy, Lily Meyer, Caitlin Mikkelsen, Makayla Mitchell, Skylar Nelton, Cole Ohm, Hayden Papenfuss, Collin Peterson, Remington Potter, Evelyn Pruka, Brihani Ramirez Aranda, Jacob Riedemann, Kael Sandmeyer, Rebecca Schneider, Dylan Schossow, Ryan Scott, Brayden Stampka, Brayden Styba, Grace Urbick, Maria Wickus, Mary Xiong.