Winona Middle School 3rd Quarter Honor Roll 2020-21

WMS Honor Roll

AA HONOR ROLL

8th grade: Mya Brand, Brooke Cherny, Alicia Dionysius, Jillian Fitzgerald, Anna Gilmer, Karissa Merchlewitz, Lucas Robison.

7th grade: Spencer Andring, Ava Henderson, Claire Lynch, Calla Pike, Quinn Potter, Aiden Quandt, Avani Roka, Salome Tolvaisas, Justin Woyczik.

6th grade: Willa Bergler, Keira Bratland, Gavin Clemons, Beckham Garcia, Elsa Heinrichs, Colby Mlynczak.

5th grade: Ava Ellinghysen, Lydia Flesch, Kirsten Hillery, Lauren Indra, Autumn Merchlewitz, Clayton Mlynczak, Collin Peterson, Maya Schultz, Jonah Scoville, Colton Smith, Samuel Smith, Lily Stratton.

A HONOR ROLL

8th grade: Brady Benedict, Olivia Berhow, Debra Bernaix, Faith Bone, Adriana Brenengen, Clayton Cottrell, Savannah Gabel, Isabel Galewski, Cheyenne Goettelman, Gracyn Hamernik, Malia Indra, Addam Jones, Ruby Kiesel, Velaina Kiesel, Jacob Larsen, Lenora Leger, Cheron Lemon, Emma Mandelkow, Aiden Nation, Reese Nissalke, Hope Quinn, Jose Ramos Matos, David Saucedo Rodriguez, Brianna Styba, John Tentis, Will Thompson, Benjamin Wisniewski.

7th grade: Haider AlGhafilee, Savannah Bell, Levi Denisen, Connor Ellinghysen, Alaster Fox, Korbin Frie, Madilyn Gibbs, Riley Grinsteinner, Andrew Heltemes, Lucas Heltemes, Brandt Hogenson, Alexis Jorgensen, Kayla Kolstad, Caiden Mathot, Parker O’Hara, Kiley Pollock, Bella Reeck, Maxwell Rumpca, Anastasia Schulz, Lillian Stevens, Ryan Yender.

6th grade: Benjamin Allington, Mason Bates, Savannah Berg, Anna Bricco, Addison Burns, Gavin Charles, Simon Dang, Owen Ellinhuysen, Maxwell Fratzke, Connor Fremstad, Claire Gilmer, Aleix Graves, Baylin Howell, Aria Ingalls, Reed Jacobsen, Brennan Jonsgaard, Julian Kohner, Ada Morse, Cordel Ruppert, Joseph Sheridan, Natalya Stone, Kali Thompson, Lila Topness, Jessenia Viveros.

5th grade: Serenity Annis, Lincoln Bilderback, Magdalene Deiss, Logan Gappa, Allison Gatz, Ariana Gaul, Sophia Gricius, Kaylon Handley, Austin Johnson, Kyle Keller, Abigail LaRue, Jackson Leger, Jacob Looman, Diana Mendez, Jackson Posey-Heyer, Remington Potter, Ryan Scott, Brayden Tremain, Kaia Van Tol, Allison Weber, Conner Zimmerman.

B HONOR ROLL

8th grade: Alexis Bebout, Elliot Bennick, Tanner Benson, Tyler Bergler, Matthew Bricco, Camden Bruss-Hoarn, Mary Burke, Molly Cassellius, Andrea Chamblis, Logan Christensen, Ava Dalenberg, Juan Deanda Mendoza, Alexia Ebertowski, Owen Ellefson, Gladys Fellman, Chloe Fratzke, Ashton Glaze, Maiya Gorka, Cameron Hancock, Peyton Howell, Benjamin Johannes, Gavin Johnson, Adelyn Knudson, Kasja Kovala, Kaelyn Kronebusch, Madison Kukowski, Boden Larsen, Sawyer Lepsch, Zoey Loth, Caleb Meyer, Landon Mohan, Carson Morken, Tyler Paulson, Savannah Peterson, Davien Potter, Aven Prodzinski, Allison Quimby, Adrianna Rinn, Savannah Sadler, Landon Sanchez, Makenna Scroeder, Ella Schultz, Diana Serna Pasillas, Jacob Sheridan, Joshua Sheridan, Livia Stark, Lauren Steinfeldt, Blake Styba, Alexxis Sullivan, Makayla Tesmer, Morgan Tye, Jocelyne Viveros, Donell Wilson. 

7th grade: Morgan Bedor, Emily Benke, Skylar Bennerotte, Evangeline Brooks, Haydn Brown, Tatum Bunke, Macie Cady, Bruce Calteaux, Gabriella Danfield, Devin Filzen, Avery Foss, Cohen Gebhardt, Kathryn Girtler, Adelyn Graham, Tristen Hareldson, Anilise Helgeson, Jolie Hill, Mitchell Jones, Piper Jones, Leah Kalscheuer, Deacon Kelner, Jacob Lange, Rylan Marish, Ruby McCormick, August Menton, Matthew Motz, Aubrie Musta, Elijah Nelson, Carter Niemeyer, Josie Palmer, Emerson Papenfuss, Logan Pericak, Jadon Pizarro, Jaxon Pizarro, Carson Prodzinski, Blake Robertson, Lillian Sabotta, Andreya Sauers, Phillipp Serleth, Devin Shields, Elina Skranka, Rachel Spartz, Ashton Stafford, Ada Stangl, Abby Stratton, Violet Streater, Miranda Thill, Tori Thompson, Landon Timm, Nina Wagner, Lily Walters, Brady Wardwell, Zayah Wobig, Jacob Woidyla, Joshua Woidyla, Meiyoko Xiong, Jacob Yender.

6th grade: Patrick Baumgart, Alivia Bell, Kedrick Boucek, Erin Burke, Wyatt Cruse, Roman Dingfelder, Elias Fernandez-Greene, William Fluharty, Audrina Frankum, Braeden Gammell, Enrique Garcia-Armendariz, Jaycob Garfield, Anna Gerson, Jackson Gondola, Jordan Handley, Jolee Hemker, Cael Hoarn, Madisyn Howell, Zoe Johannes, Elijah Jonsgaard, Kaisey Kerley, Landon Klonecki, Carter Kochen, Maggie Koehler, Tyler Kronebusch, Logan Larsen, Brittney Lee, Isabella Lehnertz, Alanys Lemke, Mariah Marshall, Randy Martinez-Olvera, Marquice McAbee, Chloe McQuinn, Kitz Merchlewitz, Calvin Mikkelsen, Masen Millen, Finn Momsen, Jasmin Mosher, Maeley Palmer, Marley Paulson, Makenna Podjaski, Nova Richardson, Ryen Rodgers, Adriana Rumpca-Veronese, Starker Sershen, Liam Stussy, Cole Styba, Tyler Sylvester, Lars Thompson, Ella Urbick, Chloey Vang, Cua Vang, Nathan Vang, Allie Voelker, Oliver Wells, Brayden Wenzel.

5th grade: Nolan Ammann, Carson Annis, Ayvah Banicki, Natayvien Benter-Lewis, Waylon Bernaix, Keyana Birth, Anna Board, Riley Brown, Jace Bruley, Azure Davis Ripley, Jonathan De Anda Mendoza, Ellanora Denis, Madison Denzer, Jeremiah Dixon, Jada Henderson, Sophia Hill, Akira Irons, Iysis Irons, Jonathan Jones, Miracle Jones, Mallory Joslyn, Harrison Kelley, Aidan Kimmerle-Lesser, Harper Klug, Brandon Knower, Isaac Kong, Ethan Kunkel, Charles Lazetera, Robert MacLennan, Maya Martinez, Kellan Marty, Mackenzie Mathot, Brett McElroy, Lily Meyer, Caitlin Mikkelsen, Aubrey Milene, Skylar Nelton, Angie Nguyen, Easton Nissalke, Hayden Papenfuss, Evelyn Pruka, Yarielis Ramos Matos, Jacob Riedemann, Beatrice Sanders, Kael Sandmeyer, Andres Saucedo Rodriguez, Rebecca Schneider, Dylan Schossow, Dakotah Sedlmayr, Brayden Stampka, Naveah Steinfeldt, Brayden Styba, Sierra Sultze, Grace Urbick, Preston Van Beek, Maria Wickus, Landon Widell, Mary Xiong.