Winona Middle School 2nd Quarter Honor Roll 2020-21

WMS Honor Roll

AA HONOR ROLL

8th grade: Mya Brand, Clayton Cottrell, Savannah Gabel, Anna Gilmer, Ruby Kiesel, Karissa Merchlewitz, Aiden Nation, Alicia Dionysius.

7th grade: Connor Ellinghysen, Devin Filzen, Ava Henderson, Claire Lynch, Kiley Pollock, Salome Tolvaisas, Justin Woyczik. 

6th grade: Savannah Berg, Keira Bratland, Addison Burns, Gavin Charles, Gavin Clemons, Alexis Graves, Elsa Heinrichs, Aria Ingalls, Brennnan Jonsgaard, Marquice McAbee, Marley Paulson, Lila Topness.

5th grade: Ava Ellinghysen, Kirsten Hillery, Lauren Indra, Kyle Keller, Clayton Mlynczak, Jonah Scoville, Kaia Van Tol.

A HONOR ROLL

8th grade: Brady Benedict, Tanner Benson, Tyler Bergler, Olivia Berhow, Debra Bernaix, Adriana Brenengen, Brooke Cherny, Gladys Fellman, Jillian Fitzgerald, Isabel Galewski, Cheyenne Goettelman, Gracyn Hamernik, Malia Indra, Velaina Kiesel, Kasja Kovala, Caleb Meyer, Savannah Peterson, Davien Potter, Hope Quinn, Brianna Styba, Will Thompson, Benjamin Wisneiwski.

7th grade: Spencer Andring, Savannah Bell, Alyster Fox, Riley Grinsteinner, Lucas Heltemes, Brandt Hogenson, Kayla Kolstad, Caiden Mathot, Landon Muras, Parker O’Hara, Calla Pike, Quinn Potter, Aiden Quandt, Bella Reeck, Avani Roka, Anastasia Schulz, Rachel Spartz, Abby Stratton, Ryan Yender.

6th grade: Benjamin Allington, Mason Bates, Lyla Baumgart, Willa Bergler, Anna Bricco, Simon Dang, Roman Dingfelder, Owen Ellinghuysen, Maxwell Fratzke, Connor Fremstad, Beckham Garcia, Claire Gilmer, Jackson Gondola, Madisyn Howell, Reed Jacobsen, Julian Kohner, Tyler Kronebusch, Masen Millen, Colby Mlynczak, Jasmin Mosher, Marina Narvaez, Joseph Sheridan, Natalya Stone, Kali Thompson, Ella Urbick, Cua Vang, Jessenia Viveros, Brayden Wenzel.

5th grade: Lincoln Bilderback, Magdalene Deiss, Lydia Flesch, Logan Gappa, Allison Gatz, Jackson Leger, Mackenzie Mathot, Autumn Merchlewitz, Collin Peterson, Ryan Scott, Colton Smith, Samuel Smith, Brayden Styba, Brayden Tremain, Allison Weber.

B HONOR ROLL

8th grade: Alexis Bebout, Matthew Bricco, Mary Burke, Molly Cassellius, Ava Dalenberg, Alexia Ebertwoski, Owen Ellefson, Chloe Fratzke, Riley Garcia, Ashton Glaze, Evelyn Gondola, Maiya Gorka, Aliya Gricius, Cameron Hancock, Sidney Hugunin, Addam Jones, Adelyn Knudson, Kaelyn Kronebusch, Madison Kukowski, Jacob Larsen, Lenora Leger, Cheron Lemon, Sawyer Lepsch, Emma Mandelkow, Sasha Martinovich, Landon Mohan, Carson Morken, Reese Nissalke, Nina Paffrath, Tyler Paulson, Aven Prodzinski, Justin Prondzinski, Allison Quimby, Adrianna Rinn, Savannah Sadler, David Saucedo Rodriguez, Makenna Schroeder, Ella Schultz, Diana Serna Pasillas, Jacob Sheridan, Joshua Sheridan, Lauren Steinfeldt, Blake Styba, John Tentis, Makayla Tesmer, Morgan Tye, Sandra Villanueva, Donell Wilson.

7th grade: Haider AlGhafilee, Owen Allred, Morgan Bedor, Emily Benke, Skylar Bennerotte, Trenton Birkeneder, Evangeline Brooks, Marshall Buerck, Macie Cady, Bruce Calteaux, Gabriella Danfield, Levi Denisen, Dakhari Esters, Avery Foss, Madilyn Gibbs, Kathryn Girlter, Adelyn Graham, Anilise Helgeson, Andrew Heltemes, Jolie Hill, Mitchell Jones, Piper Jones, Alexis Jorgensen, Deacon Kelner, Jacob Lange, Rylan Marish, Samuel Matousek, Ruby McCormick, August Menton, Matthew Motz, Aubrie Musta, Carter Niemeyer, Chasten Olloff, Josie Palmer, Emerson Papenfuss, Logan Pericak, Jadon Pizarro, Jaxon Pizarro, Carson Prodzinski, Maxwell Rumpca, Lillian Sabotta, Phillippa Serleth, Elina Skranka, Bennett Smeby, Ada Stangl, Lillian Stevens, Miranda Thill, Gracie Thompson, Tori Thompson, Landon Timm, Autumn Wadewitz, Nina Wagner, Seth Watkins, Zayah Wobig, Jacob Yender.

6th grade: Patrick Baumgart, Alivia Bell, Kedrick Boucek, Erin Burke, Wyatt Cruse, Madeline Davis, Elias Fernandez-Greene, William Fluharty, Braeden Gammell, Enrique Garcia-Armendariz, Anna Gerson, Keagan Glynn, Cael Hoarn, Baylin Howell, Zoe Johannes, Kaisey Kerley, Barid Khan, Landon Klonecki, Carter Kochen, Maggie Koehler, Logan Larsen, Brittney Lee, Isabella Lehnertz, Alanys Lemke, Maverick Manning, Chloe McQuinn, Kita Merchlewitz, Finn Momsen, Ahniya Morgan, Ada Morse, Soham Patil, Mckenna Podjaski, Brennan Repinski, Nova Richardson, Ryen Rodgers, Adriana Rumpca-Veronese, Cordel Ruppert, Colin Serwa, Liam Stussy, Tyler Sylvester, Lars Thompson, Nathan Vang, Allie Voelker, Oliver Wells, Caleb Ziemer.

5th grade: Nolan Ammann, Serenity Annis, Ayvah Banicki, Waylon Bernaix, Aubriella Casey, Azure Davis Ripley, Ariana Gaul, Carson Gebhardt, Sophia Gricius, Kaylon Handley, Jada Henderson, Akira Irons, Iysis Irons, Austin Johnson, Kyrrah Jonson, Jonathan Jones, Harrison Kelley, Brandon Knower, Abigail LaRue, Jacob Looman, Robert MacLennan, Maya Martinez, Brett McElroy, Aubrey Milene, Easton Nissalke, Hayden Papenfuss, Jackson Posey-Heyer, Remington Potter, Beatrice Sanders, Kael Sandmeyer, Rebecca Schneider, Dylan Schossow, Emmet St George, Analise Steinfeldt, Lily Stratton, Grace Urbick, Preston Van Beek, Maria Wickus, Conner Zimmerman.